Anmälan

Största dansskolan i Skåne inom både Hobby- och tävlingsdans

Scrolla ner för att välja i menyn vilken åldersgrupp du gärna vill anmäla dig själv eller någon i ditt hushåll.

För dig som tävlingsdansare finns alternativet ”Terminskort” (OBS, inkluderar ej vissa tävlingsklasser – se specifikt vilka klasser detta gäller). Terminskort erbjuds endast under Vår- & Hösttermin!

Vid frågor; info@wilsondancefactory.se // 042-13 14 08

Ålder

Kategori

Ledare

Veckodagar

Plats

Terminskort
Start Dag & tid Plats Ledare    
Terminskort
Start 24/8. Höst Termin Terminskort
24/8 Höst Termin Terminskort Info 29 anmälda till 999 platser
Barndans 2-6 år
Start Dag & tid Plats Ledare    
1 Dansmix 2-3år med Förälder
Start 29/8. Lör 09.30-10.00 14 ggr.
Ledare Vickie W.
29/8 Lör 09.30-10.00 14 ggr Kapplöpningsg. 6 Vickie W Info 12 anmälda till 12 platser
2 Dansmix 2-3år med Förälder
Start 29/8. Lör 10.50-11.20 14 ggr.
Ledare Vickie W.
29/8 Lör 10.50-11.20 14 ggr Kapplöpningsg. 6 Vickie W Info 6 anmälda till 12 platser
3 Dansmix 2-3år med Förälder
Start 30/8. Sön 09.30-10.00 14 ggr.
Ledare Cajsa.
30/8 Sön 09.30-10.00 14 ggr Kapplöpningsg. 6 Cajsa Info 14 anmälda till 13 platser
4 Dansmix 4-5 år
Start 29/8. Lör 10.05-10.45 14 ggr.
Ledare Vickie W.
29/8 Lör 10.05-10.45 14 ggr Kapplöpningsg. 6 Vickie W Info 16 anmälda till 15 platser
5 Dansmix 4-5 år
Start 29/8. Lör 11.30-12.10 14 ggr.
Ledare Vickie W.
29/8 Lör 11.30-12.10 14 ggr Kapplöpningsg. 6 Vickie W Info 6 anmälda till 16 platser
6 Dansmix 4-5år
Start 30/8. Sön 10.05-10.45 14 ggr.
Ledare Cajsa.
30/8 Sön 10.05-10.45 14 ggr Kapplöpningsg. 6 Cajsa Info 17 anmälda till 16 platser
7 Dansmix 4-5år
Start 24/8. Mån 16.50-17.30 14 ggr.
Ledare Elin S.
24/8 Mån 16.50-17.30 14 ggr Kapplöpningsg. 6 Elin S Info 13 anmälda till 16 platser
8 Balett 4-5år
Start 29/8. Lör 09.00-09.30 14 ggr.
Ledare Vickie W.
29/8 Lör 09.00-09.30 14 ggr Kapplöpningsg. 6 Vickie W Info 10 anmälda till 16 platser
9 Dansmix 6år
Start 29/8. Lör 12.30-13.10 14 ggr.
Ledare Vickie W.
29/8 Lör 12.30-13.10 14 ggr Kapplöpningsg. 6 Vickie W Info 3 anmälda till 18 platser
10 Dansmix 6år
Start 30/8. Sön 10.50-11.30 14 ggr.
Ledare Cajsa.
30/8 Sön 10.50-11.30 14 ggr Kapplöpningsg. 6 Cajsa Info 12 anmälda till 18 platser
11 Dansmix 6år
Start 24/8. Mån 17.35-18.15 14 ggr.
Ledare Elin S.
24/8 Mån 17.35-18.15 14 ggr Kapplöpningsg. 6 Elin S Info 18 anmälda till 18 platser
Dans för 6-8 år
Start Dag & tid Plats Ledare    
19 Musikal 7-10år
Start 25/8. Tis 18.30-19.30 14 ggr.
Ledare My.
25/8 Tis 18.30-19.30 14 ggr Kapplöpningsg. 6 My Info 6 anmälda till 16 platser
20 Disco/Hiphop 6-8 år
Start 30/8. Sön 11.00-11.45 14 ggr.
Ledare Lovisa L.
30/8 Sön 11.00-11.45 14 ggr Kapplöpningsg. 6 Lovisa L Info 14 anmälda till 20 platser
21 Hiphop 6-8 år Nyb/Fort
Start 25/8. Tis 17.15-18.00 14 ggr.
Ledare Matti W.
25/8 Tis 17.15-18.00 14 ggr Kapplöpningsg. 6 Matti W Info 24 anmälda till 20 platser
22 Disco 6-8 år Nyb/Fort
Start 26/8. Ons 17.30-18.15 14 ggr.
Ledare Nellie T.
26/8 Ons 17.30-18.15 14 ggr Kapplöpningsg. 6 Nellie T Info 16 anmälda till 16 platser
23 Disco/Show 6-8 år
Start 27/8. Tors 16.45-17.30 14 ggr.
Ledare Elin S.
27/8 Tors 16.45-17.30 14 ggr Kapplöpningsg. 6 Elin S Info 5 anmälda till 20 platser
23 Disco/Show 6-8 år
Start 30/8. Sön 14.20-15.05 14 ggr.
30/8 Sön 14.20-15.05 14 ggr Kapplöpningsg. 6 Info 5 anmälda till 20 platser
24 Balett 6-8år
Start 26/8. Ons 16.40-17.20 14 ggr.
Ledare Elin S.
26/8 Ons 16.40-17.20 14 ggr Kapplöpningsg. 6 Elin S Info 18 anmälda till 15 platser
25 Boys Only 6-8år DRG
Start 25/8. Tis 17.15-18.00 14 ggr.
Ledare Josef S.
25/8 Tis 17.15-18.00 14 ggr Drottninggatan 46 Josef S Info Ingen anmäld till 20 platser
26 Boys Only 6-8år
Start 30/8. Sön 10.15-11.00 14 ggr.
Ledare Josef S.
30/8 Sön 10.15-11.00 14 ggr Kapplöpningsg. 6 Josef S Info 8 anmälda till 20 platser
27 Popartist 7-9 år Nyb/forts
Start 25/8. Tis 17.00-17.45 14 ggr.
Ledare Matilda W.
25/8 Tis 17.00-17.45 14 ggr Kapplöpningsg. 6 Matilda W Info 11 anmälda till 20 platser
28 TikTok 6-8
Start 27/8. Tors 18.00-18.45 14 ggr.
Ledare Matti W.
27/8 Tors 18.00-18.45 14 ggr Kapplöpningsg. 6 Matti W Info 20 anmälda till 19 platser
29 Popartist Invite 7-9 år
Start 25/8. Tis 17.45-18.30 14 ggr.
Ledare Matilda W.
25/8 Tis 17.45-18.30 14 ggr Kapplöpningsg. 6 Matilda W Info 3 anmälda till 20 platser
Dans för 9-11 år
Start Dag & tid Plats Ledare    
30 Disco 9-11 år Nyb/Fort
Start 26/8. Ons 18.15-19.00 14 ggr.
Ledare Nellie T.
26/8 Ons 18.15-19.00 14 ggr Kapplöpningsg. 6 Nellie T Info 15 anmälda till 16 platser
31 Hiphop 9-11 år Nyb/Fort
Start 25/8. Tis 16.30-17.15 14 ggr.
Ledare Matti W.
25/8 Tis 16.30-17.15 14 ggr Kapplöpningsg. 6 Matti W Info 18 anmälda till 20 platser
32 Jazz 8-11 år
Start 24/8. Mån 16.00-16.45 14 ggr.
Ledare Elin S.
24/8 Mån 16.00-16.45 14 ggr Kapplöpningsg. 6 Elin S Info 8 anmälda till 18 platser
33 Breakdance Nybörjare
Start 30/8. Sön 13.15-14.00 14 ggr.
Ledare Ricky C.
30/8 Sön 13.15-14.00 14 ggr Kapplöpningsg. 6 Ricky C Info 4 anmälda till 14 platser
34 Disco/Show 9-11år
Start 27/8. Tors 16.00-16.45 14 ggr.
Ledare Elin S.
27/8 Tors 16.00-16.45 14 ggr Kapplöpningsg. 6 Elin S Info 7 anmälda till 18 platser
35 Disco/Show 9-11 år
Start 30/8. Sön 15.10-15.55 14 ggr.
30/8 Sön 15.10-15.55 14 ggr Kapplöpningsg. 6 Info 7 anmälda till 25 platser
36 Boys Only 9-11år DRG
Start 25/8. Tis 16.30-17.15 14 ggr.
Ledare Josef S.
25/8 Tis 16.30-17.15 14 ggr Drottninggatan 46 Josef S Info Ingen anmäld till 20 platser
37 Boys Only 9-11år
Start 30/8. Sön 09.30-10.15 14 ggr.
Ledare Josef S.
30/8 Sön 09.30-10.15 14 ggr Kapplöpningsg. 6 Josef S Info 4 anmälda till 20 platser
38 Balett 9-11år
Start 26/8. Ons 16.00-16.40 14 ggr.
Ledare Elin S.
26/8 Ons 16.00-16.40 14 ggr Kapplöpningsg. 6 Elin S Info 7 anmälda till 12 platser
39 Disco/Hiphop 9-11 år
Start 30/8. Sön 11.45-12.30 14 ggr.
Ledare Lovisa L.
30/8 Sön 11.45-12.30 14 ggr Kapplöpningsg. 6 Lovisa L Info 19 anmälda till 25 platser
39 Pop Artist 10-14 år ALLA
Start 25/8. Tis 16.00-17.00 14 ggr.
Ledare Matilda W.
25/8 Tis 16.00-17.00 14 ggr Kapplöpningsg. 6 Matilda W Info 11 anmälda till 20 platser
40 Hiphop FORTS./AVC U.13
Start 27/8. Tors 16.30-17.15 14 ggr.
Ledare Justin.
27/8 Tors 16.30-17.15 14 ggr Kapplöpningsg. 6 Justin Info 8 anmälda till 25 platser
41 TikTok 9-11
Start 27/8. Tors 18.45-19.30 14 ggr.
Ledare Matti W.
27/8 Tors 18.45-19.30 14 ggr Kapplöpningsg. 6 Matti W Info 16 anmälda till 20 platser
Dans för 12+
Start Dag & tid Plats Ledare    
50 So You Think You Can Dance
Start 27/8. Tors 18.00-18.45 14 ggr.
Ledare Justin.
27/8 Tors 18.00-18.45 14 ggr Kapplöpningsg. 6 Justin Info 20 anmälda till 20 platser
50 So You Think You Can Dance
Start 27/8. Tors 18.45-19.30 14 ggr.
Ledare Justin.
27/8 Tors 18.45-19.30 14 ggr Kapplöpningsg. 6 Justin Info 6 anmälda till 20 platser
51 High Heels 14+
Start 24/8. Mån 19.30-20.30 14 ggr.
Ledare Peter K.
24/8 Mån 19.30-20.30 14 ggr Kapplöpningsg. 6 Peter K Info 31 anmälda till 30 platser
53 Breakdance Fortsättning
Start 30/8. Sön 11.45-12.30 14 ggr.
Ledare Ricky C.
30/8 Sön 11.45-12.30 14 ggr Kapplöpningsg. 6 Ricky C Info 8 anmälda till 14 platser
54 Konstnärlig dans ö.14år
Start 26/8. Ons 19.00-20.00 14 ggr.
Ledare Peter K.
26/8 Ons 19.00-20.00 14 ggr Kapplöpningsg. 6 Peter K Info 20 anmälda till 20 platser
56 Konstnärlig Tävling Coaching
Start 26/8. Ons 20.00-21.00 16 ggr.
Ledare Peter K.
26/8 Ons 20.00-21.00 16 ggr Kapplöpningsg. 6 Peter K Info 10 anmälda till 25 platser
57 Breakdance Powermoves
Start 30/8. Sön 12.30-13.15 14 ggr.
Ledare Ricky C.
30/8 Sön 12.30-13.15 14 ggr Kapplöpningsg. 6 Ricky C Info 9 anmälda till 14 platser
58 Commercial Jazz 12+
Start 24/8. Mån 18.30-19.15 14 ggr.
Ledare Nellie T.
24/8 Mån 18.30-19.15 14 ggr Kapplöpningsg. 6 Nellie T Info 12 anmälda till 16 platser
59 Commercial Hiphop 10-13 år
Start 24/8. Mån 16.45-17.30 14 ggr.
Ledare Linnéa L.
24/8 Mån 16.45-17.30 14 ggr Kapplöpningsg. 6 Linnéa L Info 28 anmälda till 30 platser
60 Commercial Hiphop 14år+
Start 26/8. Ons 20.00-21.00 14 ggr.
Ledare Linnéa L.
26/8 Ons 20.00-21.00 14 ggr Kapplöpningsg. 6 Linnéa L Info 27 anmälda till 30 platser
61 Hiphop Nyb./Forts. 12+
Start 25/8. Tis 18.00-18.45 14 ggr.
Ledare Matti W.
25/8 Tis 18.00-18.45 14 ggr Kapplöpningsg. 6 Matti W Info 17 anmälda till 20 platser
62 Hiphop FORTS./AVC Ö.13år
Start 27/8. Tors 17.15-18.00 14 ggr.
Ledare Justin.
27/8 Tors 17.15-18.00 14 ggr Kapplöpningsg. 6 Justin Info 24 anmälda till 21 platser
Dans för vuxna
Start Dag & tid Plats Ledare    
70 Sällskapsdans Nybörjare
Start 30/8. Sön 17.00-17.45 12 ggr.
Ledare Paul.
30/8 Sön 17.00-17.45 12 ggr Kapplöpningsg. 6 Paul Info 12 anmälda till 20 platser
71 Sällskapsdans Forts.1
Start 30/8. Sön 17.45-18.30 12 ggr.
Ledare Paul.
30/8 Sön 17.45-18.30 12 ggr Kapplöpningsg. 6 Paul Info 6 anmälda till 30 platser
72 Sällskapsdans Forts.2
Start 30/8. Sön 18.35-19.20 12 ggr.
Ledare Paul.
30/8 Sön 18.35-19.20 12 ggr Kapplöpningsg. 6 Paul Info 7 anmälda till 30 platser
73 Sällskapsdans Coach STD/LAT
Start 30/8. Sön 19.30-20.30 12 ggr.
Ledare Paul.
30/8 Sön 19.30-20.30 12 ggr Kapplöpningsg. 6 Paul Info 4 anmälda till 30 platser
74 DANCE, MOVE, SWEAT! 25+
Start 24/8. Mån 19.30-20.30 14 ggr.
Ledare Linnéa L.
24/8 Mån 19.30-20.30 14 ggr Kapplöpningsg. 6 Linnéa L Info 15 anmälda till 25 platser
75 Hiphop 25+ DROP IN eller vanligt
Start 25/8. Tis 18.45-19.30 14 ggr.
Ledare Matti W.
25/8 Tis 18.45-19.30 14 ggr Kapplöpningsg. 6 Matti W Info Ingen anmäld till 25 platser
76 Hiphop 25 +
Start 27/8. Tors 19.30-20.30 14 ggr.
Ledare Matti W.
27/8 Tors 19.30-20.30 14 ggr Kapplöpningsg. 6 Matti W Info 15 anmälda till 16 platser
77 Bugg Nybörjare
Start 30/8. Sön 17.30-18.15 14 ggr.
Ledare Mats H.
30/8 Sön 17.30-18.15 14 ggr Kapplöpningsg. 6 Mats H Info Ingen anmäld till 30 platser
78 Bugg Forts. 1
Start 30/8. Sön 18.15-19.00 14 ggr.
Ledare Mats H.
30/8 Sön 18.15-19.00 14 ggr Kapplöpningsg. 6 Mats H Info 9 anmälda till 30 platser
79 Bugg Forts. 2
Start 30/8. Sön 19.00-19.45 14 ggr.
Ledare Mats H.
30/8 Sön 19.00-19.45 14 ggr Kapplöpningsg. 6 Mats H Info 10 anmälda till 30 platser
80 Sällskapsdans Coachning 1 Standard
Start 25/8. Tis 18.15-19.15 12 ggr.
Ledare Paul.
25/8 Tis 18.15-19.15 12 ggr Drottninggatan 46 Paul Info 8 anmälda till 30 platser
81 Sällskapsdans Coachning 2 Standard
Start 25/8. Tis 19.15-20.15 12 ggr.
Ledare Paul.
25/8 Tis 19.15-20.15 12 ggr Drottninggatan 46 Paul Info 11 anmälda till 30 platser
82 Sällskapsdans Coach 1 LAT.
Start 26/8. Ons 19.10-20.10 12 ggr.
Ledare Paul.
26/8 Ons 19.10-20.10 12 ggr Kapplöpningsg. 6 Paul Info 6 anmälda till 8 platser
Tävling Disco
Start Dag & tid Plats Ledare    
90 Disco nya tävling
Start 23/8. Sön 13.30-14.15 14 ggr.
Ledare Elin S.
23/8 Sön 13.30-14.15 14 ggr Kapplöpningsg. 6 Elin S Info 4 anmälda till 30 platser
91 Disco Tävling Brons Koreografi
Start 23/8. Sön 11.45-12.30 16 ggr.
Ledare Elin S.
23/8 Sön 11.45-12.30 16 ggr Kapplöpningsg. 6 Elin S Info 6 anmälda till 30 platser
92 Disco tävling Brons-Guld Barn Coach
Start 18/8. Tis 17.45-18.45 16 ggr.
Ledare Elin S.
18/8 Tis 17.45-18.45 16 ggr Kapplöpningsg. 6 Elin S Info 12 anmälda till 30 platser
93 Disco Tävling Brons-Guld Junior+ Coach
Start 18/8. Tis 16.00-17.00 16 ggr.
Ledare Elin S.
18/8 Tis 16.00-17.00 16 ggr Kapplöpningsg. 6 Elin S Info 13 anmälda till 30 platser
94 Disco Tävling Silver-Guld Koreografi
Start 23/8. Sön 12.30-13.15 16 ggr.
Ledare Elin S.
23/8 Sön 12.30-13.15 16 ggr Kapplöpningsg. 6 Elin S Info 12 anmälda till 30 platser
95 Disco Tävling Star-Superstar
Start 17/8. Mån 17.30-18.30 16 ggr.
Ledare Peter K.
17/8 Mån 17.30-18.30 16 ggr Kapplöpningsg. 6 Peter K Info 18 anmälda till 30 platser
96 Disco tvl Star-Champion J2 under
Start 20/8. Tors 16.30-18.00 16 ggr.
Ledare Peter K.
20/8 Tors 16.30-18.00 16 ggr Kapplöpningsg. 6 Peter K Info 14 anmälda till 30 platser
97 Disco tvl Star-Champion Vuxna
Start 20/8. Tors 19.00-20.30 16 ggr.
Ledare Peter K.
20/8 Tors 19.00-20.30 16 ggr Kapplöpningsg. 6 Peter K Info 16 anmälda till 30 platser
98 Disco tävling Champion
Start 17/8. Mån 18.30-19.30 16 ggr.
Ledare Peter K.
17/8 Mån 18.30-19.30 16 ggr Kapplöpningsg. 6 Peter K Info 9 anmälda till 30 platser
99 Disco tävling Brons-guld DUO
Start 18/8. Tis 18.45-19.30 16 ggr.
Ledare Elin S.
18/8 Tis 18.45-19.30 16 ggr Kapplöpningsg. 6 Elin S Info 16 anmälda till 30 platser
100 Disco tävling duo Star+
Start 20/8. Tors 18.00-19.00 16 ggr.
Ledare Peter K.
20/8 Tors 18.00-19.00 16 ggr Kapplöpningsg. 6 Peter K Info 20 anmälda till 30 platser
101 Disco tvl Slow Barn-Junior
Start 19/8. Ons 17.15-18.00 16 ggr.
Ledare Peter K.
19/8 Ons 17.15-18.00 16 ggr Kapplöpningsg. 6 Peter K Info 8 anmälda till 30 platser
102 Disco Slow Vuxen
Start 19/8. Ons 18.00-19.00 16 ggr.
Ledare Peter K.
19/8 Ons 18.00-19.00 16 ggr Kapplöpningsg. 6 Peter K Info 6 anmälda till 30 platser
103 Satsning-Alla(ingår ej i Terminskort)
Start 18/8. Tis 17.00-17.45 16 ggr.
Ledare Elin S.
18/8 Tis 17.00-17.45 16 ggr Kapplöpningsg. 6 Elin S Info 10 anmälda till 30 platser
104 Oups! / Eclipse (ingår ej i Terminskort)
Start 23/8. Sön 10.45-11.45 14 ggr.
Ledare Elin S.
23/8 Sön 10.45-11.45 14 ggr Kapplöpningsg. 6 Elin S Info 14 anmälda till 30 platser
105 Disco Friträning Kort Brons-silver 16ggr
16 ggr.
16 ggr Kapplöpningsg. 6 Info Ingen anmäld till 30 platser
106 Disco Friträning Kort Guld + 16ggr
16 ggr.
16 ggr Kapplöpningsg. 6 Info 16 anmälda till 30 platser
107 Disco Slow/English Freestyle Friträning Kort 16ggr
16 ggr.
16 ggr Kapplöpningsg. 6 Info 6 anmälda till 30 platser
Tävling Disco Privatlektioner
Start Dag & tid Plats Ledare    
Privatlektion med Elin Sandberg Brons-Guld
Start 29/9. Tis 15.30-16.00 1 ggr.
29/9 Tis 15.30-16.00 1 ggr Kapplöpningsg. 6 Info/Boka Ingen anmäld till 1 platser
Privatlektion med Elin Sandberg Brons-Guld
Start 6/10. Tis 15.30-16.00 1 ggr.
6/10 Tis 15.30-16.00 1 ggr Kapplöpningsg. 6 Info/Boka Ingen anmäld till 1 platser
Privatlektion med Elin Sandberg Brons-Guld
Start 6/10. Tis 15.30-16.00 1 ggr.
6/10 Tis 15.30-16.00 1 ggr Kapplöpningsg. 6 Info/Boka Ingen anmäld till 1 platser
Privatlektion med Elin Sandberg Brons-Guld
Start 20/10. Tis 15.30-16.00 1 ggr.
20/10 Tis 15.30-16.00 1 ggr Kapplöpningsg. 6 Info/Boka Ingen anmäld till 1 platser
Privatlektion med Elin Sandberg Brons-Guld
Start 27/10. Tis 15.30-16.00 1 ggr.
27/10 Tis 15.30-16.00 1 ggr Kapplöpningsg. 6 Info/Boka Ingen anmäld till 1 platser
Privatlektion med Elin Sandberg Brons-Guld
Start 27/9. Sön 10.15-10.45 1 ggr.
27/9 Sön 10.15-10.45 1 ggr Kapplöpningsg. 6 Info En anmäld till 1 platser
Privatlektion med Elin Sandberg Brons-Guld
Start 4/10. Sön 10.15-10.45 1 ggr.
4/10 Sön 10.15-10.45 1 ggr Kapplöpningsg. 6 Info/Boka En anmäld till 1 platser
Privatlektion med Elin Sandberg Brons-Guld
Start 11/10. Sön 10.15-10.45 1 ggr.
11/10 Sön 10.15-10.45 1 ggr Kapplöpningsg. 6 Info/Boka Ingen anmäld till 1 platser
Privatlektion med Elin Sandberg Brons-Guld
Start 25/10. Sön 10.15-10.45 1 ggr.
25/10 Sön 10.15-10.45 1 ggr Kapplöpningsg. 6 Info/Boka Ingen anmäld till 1 platser
Tävling Hiphop
Start Dag & tid Plats Ledare    
110 Hiphop Nya Tävling
Start 23/8. Sön 12.30-13.15 14 ggr.
Ledare Lovisa L.
23/8 Sön 12.30-13.15 14 ggr Kapplöpningsg. 6 Lovisa L Info 9 anmälda till 30 platser
111 Hiphop tävling Brons-Silver
Start 17/8. Mån 17.30-18.30 16 ggr.
Ledare Linnéa L.
17/8 Mån 17.30-18.30 16 ggr Kapplöpningsg. 6 Linnéa L Info 15 anmälda till 30 platser
112 Hiphop tävling Star+
Start 19/8. Ons 18.00-19.00 16 ggr.
Ledare Linnéa L.
19/8 Ons 18.00-19.00 16 ggr Kapplöpningsg. 6 Linnéa L Info 17 anmälda till 30 platser
113 Hiphop Tävling Brons-Guld Coach
Start 19/8. Ons 17.00-18.00 16 ggr.
Ledare Linnéa L.
19/8 Ons 17.00-18.00 16 ggr Kapplöpningsg. 6 Linnéa L Info 28 anmälda till 30 platser
114 Hiphop Tävling Duo Guld+
Start 19/8. Ons 19.15-20.00 16 ggr.
Ledare Linnéa L.
19/8 Ons 19.15-20.00 16 ggr Kapplöpningsg. 6 Linnéa L Info 15 anmälda till 30 platser
115 Battle Basic
Start 19/8. Ons 16.15-17.00 16 ggr.
19/8 Ons 16.15-17.00 16 ggr Kapplöpningsg. 6 Info Ingen anmäld till 30 platser
116 Battle Avancerad
Start 23/8. Sön 17.15-18.15 16 ggr.
Ledare Linnéa L.
23/8 Sön 17.15-18.15 16 ggr Kapplöpningsg. 6 Linnéa L Info 17 anmälda till 26 platser
117 Hiphop Tävling duo Brons-Silver
Start 17/8. Mån 18.45-19.30 16 ggr.
Ledare Linnéa L.
17/8 Mån 18.45-19.30 16 ggr Kapplöpningsg. 6 Linnéa L Info 10 anmälda till 30 platser
118 Hiphop tävling Guld-Star
Start 23/8. Sön 14.15-15.15 16 ggr.
Ledare Linnéa L.
23/8 Sön 14.15-15.15 16 ggr Kapplöpningsg. 6 Linnéa L Info 15 anmälda till 30 platser
119 Hiphop FORMATION (endast inbjudna, 14ggr,ingår ej i Terminskort)
Start 23/8. Sön 16.15-17.15 14 ggr.
Ledare Linnéa L.
23/8 Sön 16.15-17.15 14 ggr Kapplöpningsg. 6 Linnéa L Info Ingen anmäld till 30 platser
120 Clique (Ingår ej i Terminskort)
Start 25/8. Tis 18.45-19.30 14 ggr.
Ledare Matti W.
25/8 Tis 18.45-19.30 14 ggr Kapplöpningsg. 6 Matti W Info 3 anmälda till 30 platser
121 Clique (Ingår ej i Terminskort)
Start 23/8. Sön 13.15-14.15 14 ggr.
Ledare Linnéa L.
23/8 Sön 13.15-14.15 14 ggr Kapplöpningsg. 6 Linnéa L Info 14 anmälda till 30 platser
125 Clique (Ingår ej i terminskort)
Start 23/8. Sön 19.00-20.00 14 ggr.
Ledare Linnéa L.
23/8 Sön 19.00-20.00 14 ggr Kapplöpningsg. 6 Linnéa L Info En anmäld till 30 platser
126 Hiphop tävling Superstar-Champ
Start 23/8. Sön 15.15-16.15 16 ggr.
Ledare Linnéa L.
23/8 Sön 15.15-16.15 16 ggr Kapplöpningsg. 6 Linnéa L Info 16 anmälda till 30 platser
127 Electric Boogie (Ingår ej i Terminskort)
Start 23/8. Sön 18.15-19.00 14 ggr.
Ledare Linnéa L.
23/8 Sön 18.15-19.00 14 ggr Kapplöpningsg. 6 Linnéa L Info 11 anmälda till 30 platser
128 Hiphop Tävling Friträning Battle 16ggr
16 ggr.
16 ggr Kapplöpningsg. 6 Info 6 anmälda till 30 platser
129 Hiphop Tävling Friträning 16ggr
16 ggr.
16 ggr Kapplöpningsg. 6 Info 10 anmälda till 30 platser
Profilkläder
Start Dag & tid Plats Ledare    
Profilkläder
Info
WDF Kabinväska Röd eller Svart
Info/Boka
516 Hoodie MED zip - Small
Info/Boka
520 Hoodie MED zip - Medium
Info/Boka
522 Hoodie MED zip - Large
Info/Boka
524 Hoodie MED zip - X-Large
Info/Boka
526 T-shirt - X-small
Info/Boka
528 T-shirt - Small
Info/Boka
530 T-shirt - Medium
Info/Boka
532 T-shirt - Large
Info/Boka
534 T-shirt - X-Large
Info/Boka
536 Hoodie UTAN zip - X small
Info/Boka
538 Hoodie UTAN zip - Small
Info/Boka
540 Hoodie UTAN zip - Medium
Info/Boka
542 Hoodie UTAN zip - Large
Info/Boka
544 Hoodie UTAN zip - X-Large
Info/Boka
545 Träningsbag
Info/Boka
Profilkläder Junior
Start Dag & tid Plats Ledare    
501 Juniorhoodie 110-120
Info/Boka
503 Juniorhoodie 130-140
Info/Boka
505 Juniorhoodie 150-160
Info/Boka
507 Junior T-shirt 110-120
Info/Boka
509 Junior T-shirt 130-140
Info/Boka
511 Junior T-shirt 150-160
Info/Boka
512 Träningsbag
Info/Boka
Workshop
Start Dag & tid Plats Ledare    
Workshop DANIEL 1 klass
Start 24/10. Lör 09.30
24/10 Lör 09.30 Kapplöpningsg. 6 Info/Boka
Workshop DANIEL 2 klasser
Start 24/10. Lör 09.30
24/10 Lör 09.30 Kapplöpningsg. 6 Info/Boka
Workshop HANNA & SOFIE 1 klass
Start 3/10. Lör 10.00
3/10 Lör 10.00 Kapplöpningsg. 6 Info/Boka
Workshop HANNA & SOFIE 3 klasser
Start 3/10. Lör 10.00
3/10 Lör 10.00 Kapplöpningsg. 6 Info/Boka
Workshop HANNA & SOFIE ALLA klasser
Start 3/10. Lör 10.00
3/10 Lör 10.00 Kapplöpningsg. 6 Info/Boka
Privatlektion SOFIE NELLMER
Start 3/10. Lör 10.00-10.30
3/10 Lör 10.00-10.30 Kapplöpningsg. 6 Info/Boka Ingen anmäld till 1 platser
Privatlektion SOFIE NELLMER
Start 3/10. Lör 10.30-11.00
3/10 Lör 10.30-11.00 Kapplöpningsg. 6 Info/Boka En anmäld till 1 platser
Privatlektion HANNA LINDBERG
Start 3/10. Lör 11.00-11.30
3/10 Lör 11.00-11.30 Kapplöpningsg. 6 Info/Boka En anmäld till 1 platser
Privatlektion HANNA LINDBERG
Start 3/10. Lör 11.30-12.00
3/10 Lör 11.30-12.00 Kapplöpningsg. 6 Info/Boka En anmäld till 1 platser
Privatlektion HANNA LINDBERG
Start 3/10. Lör 12.00-12.30
3/10 Lör 12.00-12.30 Kapplöpningsg. 6 Info/Boka En anmäld till 1 platser
Privatlektion SOFIE NELLMER
Start 3/10. Lör 12.00-12.30
3/10 Lör 12.00-12.30 Kapplöpningsg. 6 Info/Boka Ingen anmäld till 1 platser
Privatlektion HANNA LINDBERG
Start 3/10. Lör 13.00-13.30
3/10 Lör 13.00-13.30 Kapplöpningsg. 6 Info/Boka En anmäld till 1 platser
Privatlektion SOFIE NELLMER
Start 3/10. Lör 14.00-14.30
3/10 Lör 14.00-14.30 Kapplöpningsg. 6 Info/Boka Ingen anmäld till 1 platser
Privatlektion HANNA LINDBERG
Start 3/10. Lör 14.30-15.00
3/10 Lör 14.30-15.00 Kapplöpningsg. 6 Info/Boka En anmäld till 1 platser
Privatlektion SOFIE NELLMER
Start 3/10. Lör 14.30-15.00
3/10 Lör 14.30-15.00 Kapplöpningsg. 6 Info/Boka Ingen anmäld till 1 platser
Privatlektion SOFIE NELLMER
Start 3/10. Lör 15.00-15.30
3/10 Lör 15.00-15.30 Kapplöpningsg. 6 Info/Boka Ingen anmäld till 1 platser
Privatlektion HANNA LINDBERG
Start 3/10. Lör 16.00-16.30
3/10 Lör 16.00-16.30 Kapplöpningsg. 6 Info/Boka Ingen anmäld till 1 platser
Privatlektion DANIEL
Start 24/10. Lör 16.15-16.45
24/10 Lör 16.15-16.45 Kapplöpningsg. 6 Info/Boka En anmäld till 1 platser
Privatlektion HANNA LINDBERG
Start 3/10. Lör 16.30-17.00
3/10 Lör 16.30-17.00 Kapplöpningsg. 6 Info/Boka Ingen anmäld till 1 platser
Privatlektion DANIEL
Start 24/10. Lör 16.50-17.20
24/10 Lör 16.50-17.20 Kapplöpningsg. 6 Info/Boka 2 anmälda till 1 platser
Privatlektion DANIEL
Start 24/10. Lör 17.25-17.55
24/10 Lör 17.25-17.55 Kapplöpningsg. 6 Info/Boka En anmäld till 1 platser
Privatlektion DANIEL
Start 24/10. Lör 18.00-18.30
24/10 Lör 18.00-18.30 Kapplöpningsg. 6 Info/Boka En anmäld till 1 platser
Privatlektion DANIEL
Start 24/10. Lör 18.35-19.05
24/10 Lör 18.35-19.05 Kapplöpningsg. 6 Info/Boka Ingen anmäld till 1 platser
Privatlektion DANIEL
Start 24/10. Lör 19.10-19.40
24/10 Lör 19.10-19.40 Kapplöpningsg. 6 Info/Boka Ingen anmäld till 1 platser
UTBILDNING
Start Dag & tid Plats Ledare    
WDF Assistentutbildning
Start 28/11. Lör 10.00-13.00 3 ggr.
28/11 Lör 10.00-13.00 3 ggr Kapplöpningsg. 6 Info/Boka